В Одесі покращилися показники діагностики туберкульозу

В Одесі сімейні лікарі проводять системну роботу з виявлення первинних випадків туберкульозу, пише ОДЕСА СЬОГОДНІ з посиланням на Одеську міську раду.

Боротьба з туберкульозом в країні починається з контролю і протидії цьому захворюванню на рівні адміністративної території. Для ефективної протидії туберкульозу в Одесі існує чітка система організації профілактики, виявлення, діагностики, лікування та диспансерного спостереження за особами, потерпілими від цього захворювання.

«Епідемічна ситуація з туберкульозу в Одесі має три складові. Перша — це епідемія чутливого туберкульозу, який добре піддається антимікробактеріальній терапії. Також значення має захворюваність на хіміорезистентний туберкульоз, а також поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією і СНІДом. В Одесі проводиться комплексна робота з протидії всім видам туберкульозу», — зазначила головний позаштатний фтизіатр міського департаменту охорони здоров’я Оксана Леоненко-Бродецька.

Виявлення туберкульозу має відбуватися у всіх медичних закладах. Настороженість як сімейних лікарів, так і вузькопрофільних фахівців дозволяє запідозрити й діагностувати туберкульоз у хворого навіть за відсутності специфічних симптомів на ранніх стадіях захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров’я розробила індикатор ефективності виявлення туберкульозу в загальній лікувальній мережі, який дорівнює 5% та більше від загальних виявлених у поточному році бактеріовиділювачів. За підсумками 2016 року цей показник в Одесі склав 10%. Це характеризує високу ефективність роботи лікарів міських Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Покращенню роботи первинної ланки щодо виявлення туберкульозу сприяла муніципальна цільова програма «Здоров’я», у рамках якої одеські сімейні лікарі отримують премію за кожний вперше виявлений та підтверджений випадок туберкульозу. Це стимулює медиків активно направляти пацієнтів на діагностику і подальше лікування. У 2016 році завдяки програмі «Здоров’я» сімейні лікарі виявили 200 нових випадків туберкульозу.

Значна кількість хворих виявляється при профілактичних флюорографічних оглядах. Так, у 2016 році під час цільових оглядів було виявлено 406 випадків захворювання на туберкульоз, або 36,5% хворих, які вперше захворіли на туберкульоз у 2016 році.

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро